• Přidat Druhá Tráva k odblíbeným
  • Úvodní strana
  • Napište nám
  • Agentura
Druhá Tráva - Official website

Novinky

Online koncert - první živý stream DT!

2/06/2020 - Než Robert Křesťan a Druhá Tráva vydají nové album, odehrají ve čtvrtek první online koncert. Design vystoupení vzdá hold i Bobu Dylanovi.

Ze studia, kde právě natáčí nové řadové album s britským producentem Eddie Stevensem, si ve čtvrtek kapela Druhá tráva odskočí do Ostravy. V rámci nového seriálu on-line koncertů High Lite Basement odehraje první živý stream ve své devětadvacetileté kariéře, a kromě svých největších hitů představí i novinky.

On-line přenos bude možné naladit 4. 6. ve 21:00 na YouTube kanále High Lite Touring: highlitebasement.cz.

Koncert je zdarma s možností dobrovolného příspěvku na tento bankovní účet: 2500658801/2010

Během příprav scény čtvrtečního přenosu se stage designéři nechali inspirovat například i koncerty Boba Dylana a technikou, jakou při nich používal. Vizuál tak dokonale dokreslí atmosféru hudby nadžánrové kapely.

Kapela Druhá Tráva během on-line vystoupení poprvé představí několik skladeb z připravované nahrávky, která vyjde na podzim. Vzniká ve studiích Sono pod producentským dohledem Eddieho Stevense, jenž stojí za alby zpěvačky Róisín Murphy, anglické trip hopové skupiny Zero7 nebo slovenské zpěvačky Jany Kirschner. Podle zpěváka Roberta Křesťana se novými skladbami prolínají témata vztahů a emocí. „Na psaní textů jsem měl potřebný klid i prostor a celý projekt probíhá v uvolněné a pohodové atmosféře,“ říká Křesťan. A na výsledku je to podle něj znát. Hloubavé texty podbarvené hudebními obrazy a klenutými instrumentálními pasážemi vytváří typickou náladu Druhé Trávy. „Navíc jsme oslovili skvělého producenta, který se nebál experimentovat a pomohl nám celé album posunout zase o krok dál,“ dodává kapelník Luboš Malina.

„Myšlenka na album se rodila postupně, ale jedním z impulsů, který ucelil výslednou podobu alba byl Michal Pavlíček, který s námi pravidelně hostuje,“ doplňuje David Němeček, manažer kapely.

High Lite Touring je ostravská společnost, která poskytuje nejmodernější zvukové, osvětlovací a obrazové technologie a vybavení pro ty nejslavnější světové kapely a největší festivaly, včetně Colours of Ostrava. Kvůli opatřením státu ke snížení šíření pandemie zažívá těžké časy. Krize způsobená pandemií společnosti sice zničila obchodní plány na celou sezónu 2020, nicméně ji motivovala k vytvoření kanálu pro online koncerty vysílané živě ze skladových prostorů firmy. Poskytují kapelám prostory a zázemí, profesionální techniku či největší odborníky v branži a jejich know-how. „Myslíme si, že je důležité podporovat kulturní aktivitu v době, kdy jsou velké kulturní akce zakázány,“ říká projekt manager High Lite Touring Radek Petruška.

O High Lite Basement:
Seriál live streamů kapel si zakládá na žánrové pestrosti a kreativním vizuálu. Záměr je dostat kvalitu online koncertů na vyšší úroveň, učit se a dávat práci technikům firmy, kteří přišli o živobytí ze dne na den v důsledku COVID19. V květnu se pod hlavičkou High Lite Basement odehrál první živý přenos koncertu opavské indie kapely Munroe. Na červen již kromě Druhé Trávy účast potvrdil i Marpo a jeho Troublegang, jehož live stream bude revoluční díky použití indoor a outdoor scény a speciálnímu 3D zvuku.

zpět
Aktuální koncerty
27/09/2020 Ratibořice
11/10/2020 Znojmo
12/10/2020 Plzeň
15/10/2020 Ústí nad Orlicí
19/10/2020 Jihlava
další koncerty
DT na Facebook
Novinky
Nové album na Startovači!

Milí přátelé, fanoušci a příznivci Druhé trávy! Vydáváme novou desku a při té příležitosti spouštíme crowdfundingovou kampaň na Startovači,...

více podrobností

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků.

Od svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Zahraniční zkušenosti a spolupráce Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Booking: Agentura ADN David Němeček - agentura@druhatrava.cz - (+420) 602 741 882
© DRUHÁ TRÁVA 2007 - 2011

Created by GrafikArt