• Přidat Druhá Tráva k odblíbeným
  • Úvodní strana
  • Napište nám
  • Agentura
Druhá Tráva - Official website

Historie

Rok 2008

Na YouTube jsou k nalezení záznamy z několika vystoupení Druhé trávy, které pořídil náš kamarád Roman Gric. Nejedná se o oficiální nahrávky, byly natáčeny hlavně pro účely našeho „archívu“. Aktuálně je tam několik skladeb z nedávného turné s Tony Trischkou   покрывало на кровать

 [zde] a vzpomínka na Charlieho McCoye [zde] z roku 2004. Postupně zvěřejňujeme další kousky s našimi spřízněnými dušemi jako je Peter Rowan, Katka García, Pavel Bobek, Andy Owens a další. Vše bude uloženo u stejného uživatele VN1709.

Začátkem srpna si kytarista Emil Formánek zlomil pravý loket při jízdě na kole. Druhé trávě při vystoupeních nejprve vypomohl hráč na klávesy Ivo Viktorin z AG Fleku. Emila poté na kytaru skvěle zastoupil Jakub Racek ze skupiny Monogram. Oběma zmíněným pánům patří velký dík! Od poloviny září se Emil vrátil zpět.

Pro velký zájem fanoušků a pořadatelů přijel v létě Tony Trischka do našich zemí a na Slovensko. Od 21.8. bylo připraveno několik koncertů i festivalových vystoupení. Kromě toho ve středu 20.8. vyučoval na Bluegrassové dílně v Hustopečích.

V úterý 26.2.2008 se představil Robert Křesťan s Druhou trávou v písničkovém magazínu Na moll. Dalším hostem tohoto pořadu, který běžel na ČT 1 ve 23:05, byla skupina Garcia. Kromě toho byla obě tělesa nominována na žánrové ceny Anděl 2007: DT s albem Dylanovky v kategorii folk & country a Garcia v kategorii world music.. [záznam zde]

Robert Křesťan se v tomto roce účastnil jako hlavní host koncertů populárního českého zpěváka Pavla Bobka. Ten vystupoval v doprovodu skupiny Malinaband, jejíž součástí byli i členové Druhé trávy. Proto bylo možno Pavla Bobka vidět i na některých koncertech DT. Jen pro připomenutí - Robert Křesťan nazpíval s Pavlem Bobkem duet Ještě není tma, který vyšel v roce 2008 na novém CD Dylanovky.

Spolupráce s bubeníkem a perkusistou Davidem Landštofem se velmi osvědčila, a proto vystupuje i v této sezóně s Druhou trávou.

V pátek 11.1.2008 od 20:00 v Brně proběhlo natáčení koncertu Druhé trávy, jehož záznam byl odvysílán v pořadu Namol České televize. Společně s DT vystoupila i skupina Garcia.

zpět
Aktuální koncerty
27/09/2020 Ratibořice
10/10/2020 Malá Skála (u Liberce)
11/10/2020 Znojmo
12/10/2020 Plzeň
15/10/2020 Ústí nad Orlicí
další koncerty
DT na Facebook
Novinky
Nové album na Startovači!

Milí přátelé, fanoušci a příznivci Druhé trávy! Vydáváme novou desku a při té příležitosti spouštíme crowdfundingovou kampaň na Startovači,...

více podrobností

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků.

Od svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Zahraniční zkušenosti a spolupráce Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Booking: Agentura ADN David Němeček - agentura@druhatrava.cz - (+420) 602 741 882
© DRUHÁ TRÁVA 2007 - 2011

Created by GrafikArt