• Přidat Druhá Tráva k odblíbeným
  • Úvodní strana
  • Napište nám
  • Agentura
Druhá Tráva - Official website

Historie

Rok 2007

Americký zpěvák a mandolinista Andy Owens přijel v prosinci opět do České republiky. S Druhou trávou byl nejen natáčet ve Zlíně skladby na další společné CD, ale zúčastnil se jako host i několika koncertů v Pozlovicích, Zlíně, Ostravě a Jeseníku.

Zajímavá recenze od Jana Řepky na album Dylanovky vyšla na Folktime.

Poslední román amerického spisovatele Normana Mailera „The Castle in the Forest“, do češtiny přeložený Robertem Křesťanem, vyšel 15. listopadu 2007 v nakladatelství Jota pod názvem „Lesní zámek aneb Hitlerův přízrak“ [odkaz]. Mailer zemřel 10. listopadu 2007, tedy jen pár dní před českým vydáním této knihy.

Fotky Druhé Trávy při koncertě v pražském KD Gong si můžete prohlédnout zde. Snímky nafotil Vít Urban (Folktime).

Fotogalerie z koncertu Druhé Trávy dne 18.10.2007 v brněnském KD Rubín v sekci Fotografie/live. Snímky byly pořízeny Stanislavem Valnohou.

Robert Křesťan byl hostem koncertů, uspořádaných k sedmdesátinám Pavla Bobka. Toho doprovodil Malinaband, jehož součástí jsou mj. všichni členové Druhé trávy.

Byly vytnořeny nové webové stránky k příležitosti vydání nového alba DYLANOVKY

S kapelou vystupuje na podzimní šňůře bubeník David Landštof

Čtyři ochutnávky (mixy) z vycházejícího alba k poslechu zde: [1] [2] [3] [4]

Luboše Maliny s Katkou García vydali CD s názvem Woven Ways na značce Supraphon, k dostání je i na koncertech Druhé trávy, info o projektu Garcia naleznete zde.

Robert Křesťan přeložil poslední dílo amerického spisovatele N. Mailera "The Castle in the Forest", román pojednávající o jedné z nejtemnějších osobností světových dějin - Adolfu Hitlerovi.

V květnu 2007 Druhá tráva absolvovala velké evropské turné s Andy Owensem

Nový rok s PF 2007

zpět
Aktuální koncerty
27/09/2020 Ratibořice
10/10/2020 Malá Skála (u Liberce)
11/10/2020 Znojmo
12/10/2020 Plzeň
15/10/2020 Ústí nad Orlicí
další koncerty
DT na Facebook
Novinky
Nové album na Startovači!

Milí přátelé, fanoušci a příznivci Druhé trávy! Vydáváme novou desku a při té příležitosti spouštíme crowdfundingovou kampaň na Startovači,...

více podrobností

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků.

Od svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Zahraniční zkušenosti a spolupráce Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Booking: Agentura ADN David Němeček - agentura@druhatrava.cz - (+420) 602 741 882
© DRUHÁ TRÁVA 2007 - 2011

Created by GrafikArt