• Přidat Druhá Tráva k odblíbeným
  • Úvodní strana
  • Napište nám
  • Agentura
Druhá Tráva - Official website

Diskografie

Robert Křesan a Druhá tráva - Pojďme se napít
1. Pojďme se napít
2. Srkala mošt stýblem slámy
3. Co už je pryč (Golden Ring)
4. Co dělat mám (Rock and Roll Time)
5. Cibola
6. Komu mám lhát
7. Tažní koně (Heavy Horses)
8. Nevěřím (Home Sweet Home)
9. Nadějí

Dosud většinou nenahrané písničky a texty Roberta Křesana z období Poutníků a Traperů, které měl autor chu si znovu zazpívat za doprovodu a spoluúčasti Druhé trávy. Titulová skladba vznikla koncem 70. let, ale svoji původní traperskou podobu změnila s Poutníky a nyní i s Druhou trávou. Trapery připomíná i píseň Srkala mošt stýblem trávy s textem Josefa Hiršala. Mezi coververze, které si Křesan vybral, patří Claptonův Golden Ring (Co už je pryč), Kristoffersonův Rock and Roll Time (Co dělat mám), Andersonovy Heavy Horses (Tažní koně) a tradicionál Home Sweet Home (Nevěřím). K dalším vzpomínkovým písním patří Cibola, Komu mám lhát a Nadějí. Druhá tráva natočila album Pojďme se napít ve složení Robert Křesan (zpěv), Luboš Malina (banjo, whistle, kaval, klarinet, vokál), Luboš Novotný (dobro, lap steel), Emil Formánek (kytara, vokál), TomᚠLiška (kontrabas) a Kamil Slezák (bicí). Jako hosté se na něm dále podíleli Charlie McCoy, Pavel Petržela a TomᚠBuzek, o produkci se postaral dlouholetý kamarád skupiny Steve Walsh.
Album vychází jako enhanced CD, protože obsahuje navíc ještě fotoalbum s fotografiemi Jiřího Turka.

zpět

Robert Křesan a Druhá tráva - Pojďme se napít

EMI, 2013

Novinky
Druhá tráva opět s Charlie McCoyem!

Na konci dubna vyráží Druhá tráva na turné s Charlie McCoyem, slavným americkým hráčem na foukací harmoniku, který hrál snad se všemi...

více podrobností
DT na Facebook

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků.

Od svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Zahraniční zkušenosti a spolupráce Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Booking: Agentura ADN David Němeček - agentura@druhatrava.cz - (+420) 602 741 882
Š DRUHÁ TRÁVA 2007 - 2011

Created by GrafikArt