• Přidat Druhá Tráva k odblíbeným
  • Úvodní strana
  • Napište nám
  • Agentura
Druhá Tráva - Official website

Diskografie

Druhá Tráva - Shuttle To Bethlehem
1. Shuttle to Bethlehem
2. When Horses Fly Away
3. Before We Say Goodbye
4. Infiela
5. Jumpin´ Jack Flash
6. Seňore
7. The Last of the Galleons
8. May Morning Dew (Tribute To Peadar O´Donnell)
9. Ještě není tma
10. Dancer
11. When I Take Off My Shoes

V roce svých dvacátých narozenin vydává Druhá tráva už druhé studiové album. Po CD Marcipán z Toleda (Universal 2011), kterému dominovaly nové autorské písně s českými texty Roberta Křesana, vychází u Indies Happy Trails převážně anglicky zpívaná kolekce Shuttle to Bethlehem. Sedm let po CD Good Morning Friend (Universal 1998) tak jde o další počin kapely určený především jejím americkým fanouškům, přičemž tentokrát poprvé převažují Křesanovy texty přeložené do angličtiny.

 Vedle titulní písně Shuttle to Bethlehem (původně Pendl do Betléma z kolekce 1775 básní Emily Dickinsonové) nové album obsahuje anglické verze písní Až nás smrt rozdělí (When Horses Fly Away), Dřív než se rozloučíme (Before We Say Goodbye), Infiela, Za poslední lodí (The Last of the Galleons), Tanečnice (Dancer) a Až si jednou… (When I Take off My Shoes). Všechny tyto texty do angličtiny přebásnila americká spisovatelka a fotografka Ruth Ellen Gruber, která je současně autorkou sleeve-notu. Pro pestřejší představu o tvorbě Druhé trávy byly na album zařazeny dva Křesanovy české překlady písní Boba Dylana: Seňore (Señor – Tales of Yankee Power) a Ještě není tma (Not Dark Yet). Mozaiku doplňuje bluegrassová úprava hitu Jumpin’ Jack Flash od Roling Stones a irský tradicionál May Morning Dew, ve kterém se spoluzakladatel Druhé trávy Luboš Malina předvede jako skvělý hráč na irskou p횝alu low whistle.

Druhá tráva vznikla v roce 1991 po odchodu Roberta Křesana a Luboše Maliny ze skupiny Poutníci. Současnou sestavu spolu s nimi tvoří další zakládající člen skupiny Luboš Novotný (dobro, lap steel) a dále Emil Formánek (kytary, mandolína) a TomᚠLiška (kontrabas). Jako hosté na albu účinkovali bubeníci David Landštof a Kamil Slezák, houslista Pepa Malina a v jedné skladbě na mandolínu Američan Todd Lombardo.

Album se natáčelo v Nashvillu a v Praze v produkci Luboše Maliny. Finální mix měl na starosti vyhledávaný americký producent a mistr zvuku Steve Walsh, který se podílel i na předchozím albu Druhé trávy Marcipán z Toleda. Nejen díky výbornému zvuku mohou i čeští fanoušci vnímat Shuttle to Bethlehem jako další plnohodnotné studiové album kapely.

 

zpět

Druhá Tráva - Shuttle To Bethlehem

Indies Happy Trails 2011

Novinky
Druhá tráva opět s Charlie McCoyem!

Na konci dubna vyráží Druhá tráva na turné s Charlie McCoyem, slavným americkým hráčem na foukací harmoniku, který hrál snad se všemi...

více podrobností
DT na Facebook

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků.

Od svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Zahraniční zkušenosti a spolupráce Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Booking: Agentura ADN David Němeček - agentura@druhatrava.cz - (+420) 602 741 882
Š DRUHÁ TRÁVA 2007 - 2011

Created by GrafikArt